Menu

Świat 3D

przestrzeń i projekt

Projektowanie przestrzeni wirtualnej.

swiat3d

Zdjcia0064_

  Projektowanie przestrzeni wirtualnej jest obecnie najmodniejszą profesją wśród dziedzin sztuki.

  We wszystkich szkołach i uczelniach artystycznych powstały kierunki kształcące w zawodzie projektanta przestrzeni wirtualnej dla potrzeb realnej rzeczywistości, jak i gier komputerowych i SMART-fonów. Ta modna dziedzina sztuki komputerowej cieszy się niegasnącym zainteresowaniem całego świata, a jej przyszłość rysuje się w świetlanych barwach dzięki nieustającemu rozwojowi technologii elektronicznej. Powstają wciąż nowe i coraz doskonalsze urządzenia wykorzystywane już nie tylko do rozrywki, ale także do pracy.

  Niedawno utworzoną wyższą uczelnią artystyczną specjalizującą się w kształceniu projektantów przestrzeni wirtualnej i gier jest Wydział Artystyczny w Cieszynie, który kształci studentów na kierunkach - "Grafika komputerowa w grach", a także "Dźwięk w grach". Uczelnia cieszy się dużym zainteresowaniem, a wykształceni przez nią absolwenci uzyskują licencjat uprawniający ich do samodzielnej pracy w zawodzie projektanta przestrzeni wirtualnej. Strona fanów na Facebooku Wydziału Wirtualnego w Cieszynie Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej informuje nas, że uczelnia ta posiada około 1500 fanów.

  Oprócz kasowego zawodu projektanta popularnych gier na telefony, a także tablety, który przynosi projektantom nie tylko profity finansowe, ale i sławę i zadowolenie z ciekawej pracy, zawód projektanta przestrzeni wirtualnej daje szansę rozwoju projektowania wnętrz pomieszczeń i przestrzeni użytkowych w naszym życiu. Każde zlecenie aranżacji wnętrz staje się łatwiejsze do wykonania jeśli projektant tworzy swój projekt w przestrzeni wirtualnej, która daje możliwość błyskawicznego poruszania się po przestrzeni na ekranie monitora i równie błyskawicznych zmian koncepcji projektowych.

© Świat 3D
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci